Drożdżowe bułeczki buchty

Można zaryzykować stwierdzenie, że każdy człowiek lubi słodycze. Nie każdy jednak zajada się kilogramami czekolady. Niektórzy wolą przegryźć drożdżówkę czy słodką bułkę, które z powodzeniem zaspokajają zapotrzebowanie organizmu na wyroby cukiernicze. Wypiekiem, który można polecić każdemu łasuchowi są buchty – drożdżowe bułeczki.

Buchta to jeden z wyrobów piekarniczych, który wypieka się w piekarniku bądź piecu. Nazwą tą określamy małe, lekko słodkie bułeczki z ciasta drożdżowego, najczęściej nadziewane (np. marmoladą). Jeśli bułeczka nie posiada nadzienia, to można serwować ją z dżemem, miodem, owocami, masłem czy twarogiem. Kulki surowego ciasta układa się na blaszce, a podczas pieczenia bułeczki wyrastają i łączą się. Po ukończeniu pieczenia rozrywa się je rękami i posypuje cukrem pudrem.

Wspólnymi cechami różnych przepisów na buchty jest to, że zawierają powtarzające się składniki, bez których te pyszne przekąski nie mogłyby powstać: mleko, drożdże, jaja, mąka. Dokładne proporcje oczywiście są różne i zależą np. od tego, ile porcji chcemy zrobić. W książkach kulinarnych i Internecie możemy znaleźć recepturę, która będzie dla nas najwygodniejsza. Poświęcając nieco czasu możemy wyczarować pyszne śniadanie dla siebie i najbliższych i urozmaicić codzienny jadłospis.

My podajemy nasz prosty i sprawdzony przepis na pyszne buchty – takie jak u babci. Pamiętamy z dzieciństwa ich niepowtarzalny smak i zapach, który rozchodził się już od samego rana po całym domu.

Proporcje:

  • 2 jajka
  • łyżka drożdży
  • 250ml mleka
  • 2 łyżki masła
  • 3 łyżki cukru
  • szczypta soli

Wykonanie:

Do miski wsypujemy mąkę, dodajemy drożdże, wlewamy powoli mleko. W międzyczasie ucieramy jaja z cukrem i dodajemy roztopione masło. Wszystko razem mieszamy. Solimy i dobrze wyrabiamy.

Jak formować bułeczki?

Maczamy ręce w ciepłej wodzie i bierzemy troszkę ciasta, formując z niego bułeczki. Pieczemy w 180 stopniach.Możemy je podawać na słodko, np. z bitą śmietaną lub na słono. Świetnie smakują z kakao.

 


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17284 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/drozdzowe-buleczki-buchty/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-includes/functions.php(3720): ob_end_flush() #2 /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-includes/load.php(677): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdo in /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435